Nowe wypełniacze

Dr Hema Sundaram, dermatolog, Stany Zjednoczone

Dwa nowe wypełniacze które właśnie ruszają w Europie mogą zmienić zasady gry dla chirurgów plastycznych i ich pacjentów w Stanach Zjednoczonych, mówi dermatolog Dr. Hema Sundaram z USA z Waszyngtonu.

Z jej międzynarodowych badań i pracy edukacyjnej, dr Sundaram ma sygnały, co dermatolodzy estetyczni i chirurdzy plastyczni robią na całym świecie, wiele się mówi i dzieje wokół nowej technologii: wolnego od chemikaliów , usieciowanego termicznie kwasu hialuronowego (HA) do neutralizowania zwiotczałej skóry. Na początku tego roku, dr Sundaram przewodniczyła w sympozjum Międzynarodowego Kongresu medycyny estetycznej poświęconemu badaniom nad starzeniem (IMCAS) w Paryżu, podczas którego przedstawiła nową technologię HA o nazwie ProfHilo®® włoskiej firmy farmaceutycznej, IBSA Farmaceutici.

BDDE lub 1,4-butanodiolu, eter diglicydylowy jest powszechnie stosowany jako środek sieciujący w wypełniaczach HA. BDDE i inne czynniki sieciujące muszą być stosowane w równowadze, aby utrzymać okres półtrwania HA i biozgodność, a te czynniki mogą wpływać na wydajność wypełniacza, zgodnie z opublikowanym w 2008 roku artykule interwencji klinicznych w procesie starzenia.

Jak mówi dr Sundaram, W Stanach Zjednoczonych FDA ma wyśrubowane standardy dla poziomu obecności BDDE w wypełniaczach HA, które muszą być niższe niż wymagane do zatwierdzenia w innych krajach. Podczas gdy śladowe ilości BDDE w wypełniacze HA są uważane za bezpieczne, konsumenci uważają pomysł wypełniaczy, które są wolne od BDDE i innych substancji chemicznych za bardzo atrakcyjny.

Wiele firm produkujących wypełniacze jest zaangażowanych w stworzenie technologii kwasu hialuronowego nie zawierającego BDDE, ale ProfHilo® jest pierwszy opatentowany, który otrzymał zgodę w Europie i innych częściach świata. Jednak dr Sundaram wyjaśnia, że ​​kluczem do sukcesu tej technologii jest to, że zaoferowano coś co nie jest dostępne w innych wypełniaczach HA. Dr Sundaram wyjaśnia, że w przypadku ProfHilo®, jest to unikalna struktura i spoistość, które pozwalają produktowi swobodnie przepływać przez tkankę podskórną i skórę właściwą, w taki sposób, że w przypadku innych inne wypełniaczy HA jest to niemożliwe . To sprawia, że ProfHilo® jest idealny do trudnych anatomicznie obszarów, które były wcześniej ciężkie do odbudowy / odtworzenia tj. strefa podpoliczkowa, linia żuchwy, szyja, czoło.

Badając wydajność ProfHilo®.

Dr Sundaram wyjaśńia; „Preparat nie produkuje grudek i nierówności. - Nawet jeśli jest wstrzykiwany jako bolus lub depozyt. Płynie wewnątrz komór tłuszczowych i warstw skóry, aby wypełnić je równomiernie w ciągu 24 do 48 godzin”.To sprawia, że ProfHilo® komplementarne, i nie ma konkurencji wśród innych wypełniaczy HA Możemy połączyć zabieg ProfHilo® ze standardowymi miejscowymi wypełnieniami by wyniki były jeszcze bardziej finezyjne.

ProfHilo® jest to stabilizowany kompleks hybrydowy o niskiej i wysokiej masie cząsteczkowej HA, do przebudowę skóry i zniesienia zwiotczeń skóry. W badaniach in vitro i ssaków wykazano ​​wyregulowanie produkcji kolagenu i elastyny, z minimalną aktywacją ekspresji TGF-β, w związku z czym ProfHilo® nie powoduje takich stanów zapalnych jak inne preparaty.. Dr Sundaram informuje, że pilotażowe badania kliniczne z analizą obrazu 3D o wysokiej rozdzielczości wykazują znaczący efekt objętościowy, ze znaczącym wzrostem objętości midface (środkowa część twarzy) a w 16 tygodni po wstrzyknięciu. Torsiometry wykazały znaczną poprawę sprężystości i jędrności skóry.

Według Dr Sundaram ProfHilo® "Jest to najnowszy i najbardziej zaawansowany dodatek do naszego zestawu narzędzi do iniekcji,". "ProfHilo® daje potwierdzone korzyści płynące z działania HA o niskiej masie cząsteczkowej, bez niekorzystnej reakcji zapalnej, której możliwość pojawienia się została wyeliminowana poprzez termiczne połączenie w jedno HA niskiej i wysokiej masy cząsteczkowej. Preparat ProfHilo® wytwarza nawet mniejszy stan zapalny niż HA o wysokiej masie cząsteczkowej, której właściwości znane są jako przeciwzapalne. ProfHilo® jest biokompatybilne, składa się z czystego HA. Ponieważ nie zawiera żadnych dodatków zmniejsza to ryzyko działań ubocznych.

Po pierwsze ProfHilo® trafiło w gusta pacjentów bo nie zawiera BDDE.
Po drugie ProfHilo® jest hitem wśród wypełniaczy ze względu na jego wydajność.

Dr Sundaram wspomina, że ”Ponad 50.000 strzykawek ProfHilo® zostało sprzedanych w samych Włoszech w ciągu ostatnich 10 miesięcy” a to dopiero początek, ponieważ produkt jest obecnie uruchomiony w innych miejscach w Europie i na świecie. Istnieje również bardzo duże zainteresowanie w doprowadzeniu ProfHilo® do Ameryki Północnej.”

Belotero Volume
Merz wprowadziło wypełniacz Belotero Volume HA w ubiegłym roku w Europie. "Belotero Volume może być stosowany głębiej [niż Belotero Balance] do konturowania i głębokiej wolumizacji," mówi Dr Sundaram. Ten wypełniacz, jak mówi, może zmienić zasady gryz powodu jego zgodności z tkanką. "Belotero Volume i ProfHilo® zachowują się bardzo podobnie do tłuszczu. Poruszają się w sposób naturalny, jak tłuszcz, "Dr Sundaram. "Jeśli zostaną wstrzyknięte w przedziały tłuszczowe da to bardzo naturalny wygląd. To o czym mówimy teraz nazywam dynamiczną odbudową, oznacza to, że nasze wyniki są całkowicie naturalne podczas ruchów mimicznych jak również w spoczynku. Jest to zmiana paradygmatu, który jest bardzo ekscytujące dla wszystkich wtryskiwaczy. "
Wywiadu udzieliła: dr Sundaram badacz kliniczny i / lub konsultant IBSA i Merz.

Cosmetic Surgery Times - Future fillers: ProfHilo & Belotero Volume